0850 480 1 846
Mermere Hayat Veren Modelleri

Komatsu’nun Mermere Hayat Veren Modelleri İzmir Mermer Fuarı’nda Sektörden Büyük İlgi Gördü

Dünya’nın önde gelen iş makinası üreticisi Komatsu’nun mermer sahalarında sağlamlık, dayanıklılık, yüksek güç ve düşük yakıt tüketimi ile öne çıkan iş makinaları İzmir Mermer Fuarı’nda sektörle bir araya geldi. Fuar dahilinde Komatsu’nun paletli ekskavatörleri PC390LC ve PC500LC, lastikli yükleyicisi WA500-6 SM, kazıcı yükleyicisi WB97S sergilenirken, Temsa İş Makinaları’nın ülkemizdeki distribütörlük anlaşmasını imzaladığı dünyaca ünlü Montabert kırıcıları da fuarda yerini aldı.

İş makinelerinin güç ve dayanıklılıklarının sonuna kadar zorlandığı, oldukça zorlu şartların olduğu mermer ocaklarında dayanıklılığı ve gücü ile Komatsu iş makinaları ön plana çıkıyor. Mermer sektörünün ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen Komatsu’nun hidrolik ekskavatörleri PC390LC ve PC500LC ile lastikli yükleyicisi WA500-6-SM, yüksek koparma ve kaldırma kuvvetleri, sağlamlıkları ve düşük yakıt tüketimleri ile mermer ocaklarının gözde iş makinaları arasında yer alıyor. Fuarda aynı zamanda her sahanın vaz geçilmezi Komatsu WB97S kazıcı yükleyici ve ilk defa Temsa İş Makinaları çatısında kullanıcılar ile bir araya gelen, dünyanın önde gelen kırıcı markası Montabert’in XL1900 ve XL2600 modelleri de sergilendi. 

Sahaların kesintisiz ve güvenilir gücü Komatsu

Temsa İş Makinaları, satış sürecinde olduğu gibi satış sonrasında da müşterilerinin yanında. Sektörde sağlamlık ve ağır hizmet denildiğinde bomundan şasesine ve yürüyüş takımlarına kadar uzun ömürlülüğü ile üne sahip Komatsu iş makinaları, tüm komponentlerinin ve motorunun Komatsu tarafından üretilmesinin sağladığı mükemmel uyum sayesinde sahada minimum arıza riski ile çalışıyor.  

Üstün ürün özelliklerini satış sonrası hizmetleri ve akıllı teknolojileri ile birleştiren Komatsu iş makinaları, mermer sektöründe de pek çok firma tarafından tercih ediliyor. Geniş bayi ağı ve mobil servis ekipleri ile satış sonrasında makinalarına hızlı müdahale imkanı sağlayan Komatsu, aynı zamanda KOMTRAX uydu takip sistemi, güçlü tedarik zinciri sayesinde sunduğu yedek parça tedariki gibi avantajları ile de makinaların işte kalma sürelerini maksimuma çıkarıyor. Yüksek marka ve ikinci el değeri de Komatsu’nun mermer ocaklarında tercih edilmesinde önemli bir etken oluyor.  

Taşın Uzmanı “WA500-6-SM”

Komatsu, ‘’WA500-6 Stone Master’’ yani Taşın Uzmanı ünvanına sahip olan lastikli yükleyicisini, artırılmış taşıma kapasitesi, düşük yakıt tüketimi, güçlendirilmiş şasesi ve mükemmel stabilitesi ile Türkiye’deki mermer ve taş ocakları için özel olarak geliştirdi. 33 tonluk çalışma ağırlığı bulunan WA500-6 SM lastikli yükleyici, 357 HP’lik 6 silindirli Komatsu motora sahip. Komatsu WA500-6 SM lastikli yükleyici, tamamı Komatsu üretimi motor, pompa, şanzıman, diferansiyel ve Lock-Up kavramalı tork konvertörünün birbiri ile uyum içinde çalışması sayesinde sahada sorunsuz ve uzun ömürlü bir çalışma sunuyor.

Komatsu patentli %100 motor – pompa eşleşmesi sağlayan Hydromind Sistemi, ECO-Power Mod’lu Motor Güç Seçme Sistemi ve Mod Seçme Sistemli Otomatik Akıllı Şanzımanı sayesinde yüksek güç ve düşük yakıt tüketimi sunan WA500-6 SM, aynı zamanda ağır hizmet tipi ve soğutmalı aks, değişken debili pistonlu pompa ve kapalı devre yük algılama sistemleri ile de sorunsuz bir çalışma ve minimum yakıt tüketimi sağlıyor. Kendi sınıfındaki maksimum devrilme yüküne ve minimum dönüş yarıçapına sahip olan Komatsu WA-500-6 SM dar alanlarda da üstün performans sağlıyor. Gürültü seviyesi düşük ve yüksek torklu Komatsu üretimi motor, tüm bu üstün sistemler sayesinde %20'ye varan yakıt tasarrufu sunuyor. Operatör konforunu da unutmayan Komatsu, hava süspansiyonlu koltuğu ve EPC (Elektronik Pilot Kontrolü) sistemine sahip kollar ile uzun süren çalışma saatlerini daha keyifli bir hale getiriyor. Toz yoğunluğunun yüksek olduğu mermer ocaklarında, WA500-6 SM Ters Döndürülebilir Fan Sistemi ile radyatör temizliğini kolaylıkla yapmaya imkan tanıyor.

Yüksek motor gücü, sınıfındaki en yüksek koparma kuvveti ile kaldırma kapasitesi ve mermer sahaları için özel olarak tasarlanan güçlendirilmiş bomu sayesinde WA500-6 SM, 30 tonluk mermer bloklarını kolaylıkla kamyona yükleyebiliyor. 4,7 m³ kovaya sahip lastikli yükleyici %15 arttırılmış mermer blok kaldırma kapasitesi ile sahada yüksek üretkenlik sunuyor. Sınıfındaki en geniş iz genişliğine ve 40° bel kırma açısına sahip WA500-6 SM lastikli yükleyici aynı zamanda sınıfındaki en büyük ve ferah kabin, ön ve arkada kayıt özelliği bulunan kamera sistemi, bom ve kova otomatiği, acil durum direksiyonu ve KOMTRAX uydu takip sistemi gibi üstün konfor ve güvenlik donanımları sunuyor.

Mermere Meydan Okuyan PC500LC-10

Maksimum çalışma ağırlığı 52 ton olan ve 2020 yılında ülkemizde müşterileri ile buluşan Komatsu’nun ağır hı̇zmet tı̇pı̇ yeni hı̇drolı̇k ekskavatörü PC500LC-10 Komatsu motoru ile sahada yüksek koparma performansı ve düşük yakıt tüketimi sağlarken, kabin tasarımı ve teknolojik donanımlarıyla operatöre konforlu ve güvenli bir çalışma ortamı sunuyor. Tüm komponentleri Komatsu mühendisliği ile geliştirilen PC500LC bu sayede uyum içinde çalışarak %20 daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor ve minimum arıza prensibi ile çalışıyor. Bomu ve armı zorlu şartlara uygun olarak güçlendirilmiş PC500LC, 3,5m³ kapasiteli ağır hizmet kovası ve 4,0m³ genel kullanım kovası sayesinde sınıfındaki diğer ekskavatörlere göre daha fazla üretim yapabiliyor.

Müşterilerinin çözüm ortağı olma anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Temsa İş Makinaları’nın her şey dahil hizmet modeli Kompetan avantajlarına sahip Komatsu PC500LC Hidrolik Ekskavatör, 6.000 saat ücretsiz periyodik bakım, 3 yıl veya 6.000 saat uzatılmış komponent garantisi, ücretsiz periyodik yağ analizi ve makine sağlık raporu, ücretsiz operatör eğitimi, ücretsiz VIP Destek Hattı ve tüm bunlarla beraber en yüksek 2. el değeri gibi fırsatları da müşterilere sunuyor.

Her Sahanın Vazgeçilmezi PC390LC

Komatsu’nun İzmir Mermer Fuarı’nda sergilenen PC390LC hidrolik paletli ekskavatörü ise dayanıklılığı ve verimliliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 40 ton sınıfında en yüksek verime (ton/litre) sahip olan Komatsu PC390LC, düşük yakıt tüketimi, yüksek performansı ve yıllarca sorunsuz çalışması sebebiyle sektörde yüksek talep görmeye devam ediyor. 260 HP güce ve 41.000 kg çalışma ağırlığına sahip PC390LC hidrolik ekskavatör 2,5 m³ ve 2,8 m³ kova seçeneklerine sahip. 200kN koparma ve 255kN kazma kuvveti sunan PC390LC, değişken açılabilir paletleri sayesinde sahada %30 daha stabil bir yürüyüş sağlıyor.

Komatsu Kazıcı Yükleyici modelleri ile sahada yüksek verim, kesintisiz performans

Temsa İş Makinaları’nın fuarda sergilediği bir diğer Komatsu modeli ise WB97S kazıcı yükleyici. 100 HP gücündeki motoru ve tam otomatik Powershift şanzımanı ile kullanıcılara farklı uygulamalarda kesintisiz performans sağlayan WB97S, standart olarak sunulan full joystick kontrollü ön kova ve arka kovası sayesinde operatörlere çalıştıkları süre boyunca birçok zorlayıcı uygulamayı kolaylıkla gerçekleştirme imkanı sunuyor. Ayrıca WB97 serilerinde yan tarafa konumlandırılan egzoz çıkışı ön görüşü engellemeyerek operatörlere kullanım esnasında geniş bir görüş açısı sunarak hem konfor hem de güvenli bir çalışma ortamı sağlıyor. Komatsu’nun WB97 serilerinde sunduğu, zorlu zemin koşulları için geliştirilmiş kilitli diferansiyel ise yüksek çekiş gücü sağlayarak performans kaybının önüne geçiyor.

Dünyaca ünlü Montabert kırıcılar Temsa İş Makinaları güvencesiyle ülkemizde

Dünyanın önde gelen kırıcı markası Montabert, 2022 yılı itibariyle ülkemizde Temsa İş Makinaları güvencesiyle satılmaya başlandı. Fransız üreticinin XL1900 ve XL2600 modelleri İzmir Mermer Fuarı’nda Temsa İş Makinaları fuarında görücüye çıktı. Kırma ve delme ataşmanları üretiminde 100 yıldan fazla geçmişe sahip dünyanın öncü markalarından Montabert, 2017 yılından beri dünyada Komatsu bünyesinde hizmet veriyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre her işe ve zorluk derecesine uygun farklı ataşman modelleri sunan Montabert aralıksız uzun çalışma gerektiren işlerde sahaların vazgeçilmezi oluyor.