0850 480 1 846

YEDEK PARÇA

Komatsu, AR-GE çalışmaları için gerçekleştirdiği büyük yatırımlar ve dünyanın önde gelen parça tedarikçileriyle kurduğu iş birlikleri sayesinde orijinal yedek parça kalitesini her zaman en üst seviyede tutmaktadır.

Orijinal yedek parça kullanımı sayesinde işletme maliyetlerinden tasarruf edersiniz hem de makinenizin 2. El değeri hep yüksek kalır. Size hem işletme maliyetlerinden tasarruf hem de yüksek 2.el değeri olarak kazanç sağlar. Komatsu yürüyüş takımları, Komatsu’nun kendi fabrikalarında en yüksek kalite standartlarında üretilmektedir.

Yedek Parca Gorsel

Aşınma Parçaları

TIRNAK: Güçlü, keskin ve kullanım kolaylığı sunan tırnaklar, üzerinde yüzey gerilimi oluşmasına engel olacak şekilde pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Adaptör ucu şoklara dayanıklı olarak özel tasarlanmıştır. Adaptör ve tırnak birleşiminin düzgün yapısı kovanın yükü kolayca doldurup boşaltılmasını sağlar. Tırnakların kolayca değiştirilmesini sağlayan kilit sistemi ile zamandan ve paradan tasarruf edersiniz.

BIÇAK: Dayanıklılığı, performansı ve üretkenliği en üst seviyede olan bıçaklar makinelerinizin çalıştığı zeminin özelliklerine göre güvenli ve ekonomik çözümler sunar. Yüksek standartlarda üretilen bıçaklar güçlü aşınma dayanımı ve uzun ömürlü oluşuyla ön plana çıkmaktadır.

Ataşman

KOVA: Ekskavatör kovaları standart veya kaya kovası olarak 0,15 m3’ten 7,5 m3’e, yükleyici kovaları ise standart, ağız aşınmalı, kömür veya kaya kovası olarak 0,8 m3’ten 7,6 m3’e kadar üretilmektedir.

Standart, ağız aşınmalı ve kömür kovası olarak adlandırılan kovaların ana bileşen malzemesi S355 kalite çelik olup, aşınmaya maruz kalan kısımlarda ise 400-450 brinell sertliğinde ısıl işlem ile serleştirilmiş çelik aşınma plakası kullanılmaktadır.

Kaya kovalarında ise ana bileşen malzemesi olarak 400-450 HB sertliğindeki sertleştirilmiş çelik malzeme kullanılmaktadır. Kaya tipi kovalarda taşıyıcı-bağlantı konstrüksiyon gruplarında S355 kalitede çelik malzeme kullanılarak rijit kova ile makina arasında rölatif olarak sünek bir bölge oluşturulur. Üretimde kullanılan çelik plakalar, alanında uzman uluslararası üreticilerden sertifikalı olarak tedarik edilmektedir.

EKSANTRİK RİPER: Komatsu JGXR Eksantrik Riperler tüm kırıma uygulamaları için yüksek darbe performansı sağlar.

KIRICI: Sade tasarımı, gelişmiş ve akümülatörsüz teknolojisinin yenilikçi yaklaşımı ile, Komatsu JTHB Hidrolik Kırıcılar, kaya ve beton kırım uygulamaları için istisnai bir performans ve üstün darbe enerjisi sağlar.

Alt Takım

ZİNCİR: Komatsu, kuru ve yağlı tip olarak 2 çeşit zincir sunar. Her iki tip zincir kolayca takılıp, sökülebilir özelliktedir. Yağlı tip zincirler, iç kısımda yağlama yaparken, dışarıdan yabancı madde girişini engeller, burç ve pim aşınmasını azaltır, cer rimi dişlerine koruma sağlar. Manganezli çelikten üretilen zincir baklaları ısıl işleme tabi tutularak sertleştirilir ve aşınmalara dayanıklı hale getirilir.

MAKARA: Komatsu makaralar ısıl işleme tabi tutulmuş iki parçalı dövme çelikten oluşur. Yüzey sertliği 53-60 HrC olup orta delik sertliği 40 HrC dir. Yuva ve göbek kısmı demir dökümden hassas işlenerek imal edilmiştir. Burçların yüzeyi, deformasyona ve sürtünmeye dayanıklı çelikten yapılmıştır. Millerin sertliği 60 HrC dir. Aşınmaya karşı dirençlidir, üstün yağlama özelliğine sahiptir, üzerindeki keçeler yağı içerde kiri dışarda tutar.

İSTİKAMET TEKERİ: Sürekli ve dengeli çalışma sağlayan istikamet tekerlerinin yüzey sertliği 52-60 HrC arasında olup derinliği istikamet tekerinin boyutuna göre 3-5 mm dir.

CER RİMİ: Silikon manganezli çelikten imal edilen, sertleştirilmiş dişlilerden oluşan tek parça ya da parçalı tip döküm cer rimleri, darbelere ve ağır çalışma şartlarına karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır.

PABUÇLAR: Tek tırnaklı, üç tırnaklı, offset ve bataklık tipi pabuçlar çalışma şartlarına uygun olacak şekilde tasarlanır. Her bir pabuç tipi en iyi çelik alaşımdan üretilir ve ısıl işleme tabi tutularak aşınmalara karşı dirençli hale getirilir.

Filtre ve Bakım Kitleri

YAĞ FİLTRESİ: Komatsu orijinal yağ filtreleri, uzun ömür ve etkili filtreleme özellikleri ile makinenizdeki motor aşınmalarını %50’ye kadar azaltır. Yağın geçtiği kısımdaki sıralı diskler kurum ve tortuyu tutarak daha iyi ve daha uzun bir işleyiş için tam filtreleme sağlar.

YAKIT FİLTRESİ: Komatsu orijinal yakıt filtreleri, süzebilme kabiliyeti 2 mikrona kadar olan değerlerde makineniz için üstün performans gösterebilecek şekilde tasarlanmıştır.

HİDROLİK VE ŞANZIMAN FİLTRESİ: Komatsu orijinal hidrolik filtreler yüksek basınca dayanıklı olacak şekilde tasarlanır ve makineniz için gereken en uygun filtrelemeyi yaparlar. 1000 saate kadar uzun değişim periyodu, %100 fiberglas malzeme yapısı ile üstün filtreleme özelliği sunar.

Yağlar

Komatsu orijinal yağlar, en yüksek standartları karşılayacak şekilde ağır yük altında çalışan makineler için özel olarak geliştirilmiştir. Komatsu yağlar, motorun temiz kalmasını sağlar ve komponentlerin aşınmasını engeller. Bu sayede bakım maliyetleri minimuma iner.

İl
Temsa İş Makinaları İmalat Pazarlama ve Satış A.Ş.’nin, “Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni” kapsamında, kimlik ve iletişim bilgilerim ile tercih ve kullanım alışkanlıklarıma ilişkin kişisel verilerimi, ürün/hizmetlerin pazarlama süreçlerinin yürütülmesi, satın almış olduğum veya ilgilendiğim ürün ve hizmetlere ilişkin tercih, alışkanlık ve beğenilerimin incelenmesi; ürün ve hizmetlerin bu doğrultuda özelleştirilmesi, bana özel kampanya ve promosyon çalışmalarının yürütülmesi amaçlarıyla işlemesine ve aynı amaçlar doğrultusunda yurtiçi veya yurtdışındaki iş ortakları ve tedarikçiler ile paylaşmasına rıza veriyorum.